Jaki kredyt na samochód wybrać

Kredyt samochodowy możemy wziąć w formie standardowej, czyli z zabezpieczeniem na zakupowanym pojeździe bądź w postaci zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredyt samochodowy jest praktyczniejszym wyjściem w przypadku finansowania zakupu stosunkowo nowego, przeważnie nie starszego niż sześć lat. W niniejszym wypadku dzięki ubezpieczeniu w formie samochodu będzie on tańszy. Także możemy dodatkowo zmniejszyć jego wartość, wpłacając dowolny wkład własny. Oczywiście im szerszy udział własny zadeklarujemy, tym wspanialsze warunki bank będzie mógł nam zaoferować. Już nawet przy wpłacie 5% wartości auta możemy oczekiwać na redukcję oprocentowania czy prowizji.
Należałoby natomiast mieć na uwadze, iż im pojazd jest wiekowy, tym łatwiej, szybciej, i co najważniejsze taniej będzie dostać kredyt gotówkowy. Na wstępie musimy podkreślić, iż przy kredycie samochodowym termin spłaty jest związany od wieku pojazdu i im ten jest stary, tym okres spłaty będzie mniejszy. Wzrasta nam więc w tym przykładzie rata. Nie występuje to przy kredycie gotówkowym, który jest udzielny na dowolny cel wielokrotnie na termin nawet 12 lat. Dodatkowo w przypadku pożyczki gotówkowej nie musimy kupować polisy AC, która w wypadku starych pojazdów jest stosunkowo droga jak i znacząco podnosi całkowitą wartość finansowania.
Należy zatem zastosować się do prostej zasady, że samochody nowe kupujemy w kredycie samochodowym, jednakże starsze wyłącznie w gotówkowym.