Pożyczki w oparciu o umowę cywilno-prawną

Pożyczka prywatna jest pożyczką pozabankową, udzielaną osobiście przez osoby fizyczne. Stanowi to wybawienie dla ludzi, którzy nie chcą bądź nie mogą skorzystać z oferty kredytowej oferowanej przez bank.

Wspomnianą pożyczkę klient może wziąć tylko u osoby prywatnej, po pokazaniu dokumentu ze zdjęciem. Teraz na rynku prężnie działa wiele przedsiębiorstw mających w ofercie tego typu usługi, na podstawie umów cywilno-prawnych czy też w oparciu o weksel in blanco, stanowiącego rodzaj gwarancji dla pożyczkodawcy. Zabiegając o pozabankowy kredyt, nie musimy przynosić żadnych zaświadczeń z miejsca pracy, jak również żadnych innych dodatkowych dokumentów. Warto mieć na uwadze, że całoroczne odsetki takiej pożyczki może wynosić nie więcej niż 25% w skali całego roku.

Co także istotne, wszelkie przedsiębiorstwa trudniące się udzielaniem prywatnych pożyczek nie pobierają żadnych dodatkowych opłat. Warunki tego typu umów bywają więc dużo bardziej korzystne dla ludzi, niż w wypadku typowych pożyczek oferowanych przez banki. Jeśli zaciągnięta wartość będzie równa, lub przewyższy sumę 500 złotych, umowę taką musimy udokumentować pisemnie, bowiem w przypadku pożyczek prywatnych nie stosuje się przepisów o kredycie konsumenckim. Zgodnie z przepisami zawartymi w kodeksie cywilnym, wszystkie pożyczki, których wartość stanowić będzie minimum 500 zł, musi być potwierdzona umową pisemną. Nie posiadanie umowy pisemnej nie jest co prawda jednoznaczny z tym, iż pożyczka jest nieważna, niemniej jednak może być trudnością podczas wszelkich rozpraw w sądzie. Pożyczek prywatnych nie można również otrzymać składając wniosek poprzez Internet. Bez względu na okoliczności, wymagane jest złożenie osobiście podpisu w obecności pożyczkodawcy.